19.10.2006
             

 

Site içi arama


google'da ara
antikapitalist'te ara


 

Antikapitalist - Sayı 41

Ortadoğu'da da Kürt Sorununda da Askeri Çözüme HAYIR!

GENELKURMAY herkesi yaylım ateşine tutuyor. Türkiye'nin iç ve dış politikalarında Genelkurmay'ın ağırlığının artması, her konuda askeri-silahlı yöntemlerin sivil-barışçıl yöntemler karşısında güçlenmesine yol açıyor.
Generaller, İran-Irak sınırında 250 bin askeri hazır bekletiyorlar. Afganistan’ dan sonra Lübnan'a da asker göndererek Ortadoğu yangınına körükle gidiyorlar. Bu da yetmiyor; Irak'a girme ve ABD'nin olası İran saldırısına ortak olma hesapları yapıyorlar. ABD ve İsrail'in peşinde bizi bütün Ortadoğu halklarıyla savaşa sürükleyecek senar-yolar üzerinde çalışıyorlar.
Generaller, PKK'nin ateşkesini ellerinin tersiyle iterek Kürtler'in barış taleplerine sırtlarını dönüyorlar.
devamı..

Onların BOP'una HOP Diyelim

İSRAİL’İN Lübnan'a saldırısının geri püskürtülmesi üzerine bölgeye yerleştirilen Birleşmiş Milletler'in (sözde 'barış') işgal gücüne Türkiye'den gönderilen donanma ve askerler de katıldı. AKP ve ordu, 5 Eylül teskeresini çıkartmak için gözü kara bir işbirliği ile savaşa karşı olan toplumun ezici çoğunluğunun iradesini çiğnediler. Aynı zamanda Lübnan halkının işgal edilmeme hakkını fütursuzca yok saydılar. Sadece kendi aralarında anlaşmadılar; ABD ve İsrail'in pis işlerini yapmaya ve bölgeye yönelik planlarının taşeronluğuna soyundular. İşte onların demokrasisi bu!
devamı..

Beyrut'a barış ve kardeşlik kafilesi gönderelim

TÜRK devleti, İsrail'in saldırısına ve işgaline taraf olmak üzere Lübnan'a asker gönderiyor. 5 Eylül teskeresine karşı mücadele eden barış taraftarları ise 16-19 Kasım tarihlerinde Beyrut'ta gerçekleştirilecek Dayanışma Konferansı'nda küresel ve yerel savaş karşıtları ile buluşacaklar. Küresel hareket savaşa ve işgale karşı güçlerini birleşti-rerek İsrail'in Ortadoğu'da savaş sürecine doğrudan katıldığı, ama saldırısının geri püskürtüldüğü bir ortamda önceliklerini tartışacak ve bir mücadele gündemi oluşturacak.
devamı..

Diğer Yazılar

- “Yargılayalım, Asmayalım, Besleyelim!”
86 doğumluyum; ben de 78’liyim
-
Demokratik çözümü inşa edelim
Acil Demokrasi!

- Öğrenci sendikası girişimi
Öğrencilerin haklarını savunacak bir örgütlülük gerekiyor
Sendikayı birlikte inşa edelim
- Türkiye Sosyal Forumu ‘Başka Bir Dünya’ için toplandı
- ODTÜ’de taban aktivizmi

 

Antikapitalist'i almak için bize yazın:
posta@antikapitalist.net

sayfa başına dön

       

gazete sayfasına git